Janów 28 10 2020

, , Możliwość komentowania Janów 28 10 2020 została wyłączona

28 października w Centrum Kultury w Janowie odbyło się Spotkanie rodaków. W rejonie kiejdańskim Komisja Sytuacji Ekstremalnych od 28 października zabroniła organizowanie wszelkich imprez kulturalnych. Więc impreza organizowana była pośpiesznie w innym rejonie, ponieważ w rejonie Janowskim imprezy, z powodu Covid, nie były jeszcze wzbronione. Było to jednocześnie przedwczesne Spotkanie Opłatkowe, Obchody Niepodległości RP i okazja zapoznać się z wystawą malarską „Metamorfozy życia” Birute Gadiszauskiene. Podczas spotkania autorka przedstawiła zebranym swe obrazy, których namalowała około dwustu, a większość prac powstała podczas kwarantanny. Wystąpił zespół wokalny Janowskiego Centrum Kultury „Sunrise” (kier. Rūta Tiškevičiūtė) oraz wokalistka zespołu „Presto” – Reda Sakalauskienė.
Na spotkanie goście przybyli z rejonu Kiejdan, Janowa i pobliskich miejscowości. Winszowano Jubileuszu 70-lecia Birute Gadiszauskiene.

Po biesiadzie przy świątecznym stole uczestnicy imprezy mieli okazję uczestniczyć we Mszy Św. w janowskim kościele Św. Jakuba.

Projekt współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP w ramach wsparcia Polonii i Polaków za granicą przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.