IV Festiwal Kultury Polskiej „Złota jesień” 1 09 2021

, , Możliwość komentowania IV Festiwal Kultury Polskiej „Złota jesień” 1 09 2021 została wyłączona

1 września w Poniewieżu odbył się IV Festiwal Kultury Polskiej „Złota Jesień”. Wydarzenie zorganizowano w sali Szkoły Podstawowej dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Poniewieżu w połączeniu ze świąteczną imprezą rozpoczęcia nowego roku szkolnego i w ramach Dni Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi.

Podczas imprezy zebranych witali: dyrektor szkoły, prezes Klubu Aktywnych Kobiet Poniewieża Danutė Kriščiūnienė, członek Rady Samorządu Miasta Poniewieża Rimantas Narkūnas, prezes Stowarzyszenia Polaków Kiejdan Irena Duchowska, prezes Wspólnoty Żydowskiej Gennady Kofman, wolontariusz opiekujący się parkiem szkolnym Gintautas Šimkus i wielu innych gości.

Podczas świątecznego koncertu wystąpili: Polski Zespół Pieśni Ziemi Kiejdańskiej „Issa” (Waleria Wansewicz, Kiejdany), „Kotwica“ (Franciszka Abramowicz, Kowno), Zespół Tańca Podstawowej Szkoły Niesłyszących i Słabosłyszących  “Liepsna” (Regina Liutkevičienė, Poniewież) oraz iluzjoniści z pięknymi kwiatami z kolorowych piór: Vilius Glušokas i Michailas Chovanskis.

Po koncercie odbyło się otwarcie wystawy zdjęć Aliny Duchowskiej “Meksyk”. Jej pasją są podróże, które przybliżają świat i dokumentowanie odwiedzanych miejsc z pomocą aparatu fotograficznego. Cierpliwie czeka na odpowiednie światło, szuka miejsca, z którego najlepiej widać to, co chce utrwalić. Dostrzega też wspaniałości, które na co dzień omijamy. Fotograficzna twórczość Aliny Duchowskiej, niosąca imponujące obrazy, to prace urocze, zarazem pełne tajemnicy Natury.                                                            

Za częściowe dofinansowanie dojazdu zespołów z Kowna i Kiejdan do Poniewieża serdecznie dziękujemy Oddziałowi ZPL rejonu wileńskiego.

http://l24.lt/pl/kultura-pl/item/363698-zlota-jesien